Sztuka baroku – kurs e-learningowy dla nauczycieli organizowany przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W imieniu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie serdecznie zapraszamy  nauczycieli historii, języka polskiego oraz innych przedmiotów do udziału w kursie poświęconym sztuce baroku. Szkolenie będzie odbywało się w całości na platformie e-learningowej, co umożliwia jego realizację w dogodnym czasie i miejscu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 listopada 2014 roku.

Dlaczego warto zapisać się na kurs?

Uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej nabędą praktyczną umiejętność analizowania sztuki. Uchylimy również drzwi do warsztatu konserwatora i umożliwimy przyjrzenie się z bliska procesowi konserwacji dzieł sztuki. Przybliżymy tematy najchętniej podejmowane w sztuce barokowej oraz poszukamy inspiracji na Dalekim Wschodzie.

Obok podstawowego kursu systematyzującego wiedzę na temat sztuki barokowej otrzymają Państwo dostęp do interaktywnych materiałów uzupełniających. Dodatkowo przygotowaliśmy przykładowe scenariusze lekcji oraz karty pracy dla uczniów.

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie edukacyjne w dziedzinie historii sztuki, stworzyliśmy kurs zawierający nie tylko teorię, ale również metody jej atrakcyjnej prezentacji. Wierzymy, że stanie się on dla Państwa źródłem inspiracji i nowych pomysłów gotowych do przeniesienia do sal lekcyjnych.

Po zamknięciu kursu uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające jego ukończenie.

Kurs jest zgodny z podstawą programową ustaloną w Rozporządzeniu MEN z 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. 2012, poz. 977).

 

Informacje ogranizacyjne

Koszt: 200 zł (Płatne przelewem na konto BGK: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa. Prosimy w tytule przelewu wpisać imię i nazwisko z dopiskiem „Kurs dla nauczycieli”. W przypadku chęci otrzymania faktury VAT koniecznie poinformować nas o tym niezwłocznie).

Czas trwania kursu: 17 listopada – 17 grudnia 2014

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 listopada 2014

Dodatkowe informacje o kursie oraz zgłoszenia: nauczyciele@muzeum-wilanow.pl

 

Informacja  o kursie na stronie internetowej Muzeum:

http://www.wilanow-palac.pl/kurs_e_learningowy_dla_nauczycieli_sztuka_baroku.html

Załączamy także zaproszenie w formacie .pdf