Często zadawane pytania

Chcę wziąć udział w Olimpiadzie Artystycznej. Co mam zrobić?

Zgłoś się do nauczyciela i wypełnij kartę uczestnika zgodnie z aktualnym terminarzem Olimpiady Artystycznej. Do pobrania tu.


Czy wypełnienie karty uczestnika jest konieczne?

Tak. Bez wypełnionej karty nie ma możliwości przystąpienia do Olimpiady Artystycznej. Wypełnij ją drukowanymi literami lub skorzystaj z wersji elektronicznej. Na dole konieczny jest Twój podpis, a także pieczęć szkoły i podpis dyrektora szkoły. Karty uczestnika zawierające nieczytelne, niepełne lub nieprawdziwe dane uważa się za nieważne. 


Czy muszę podawać swój adres mailowy?

Tak, to konieczne. Na adres mailowy wysyłamy ważne informacje, na przykład informacje o kwalifikacji. Dlatego tak ważne jest, żeby adres mailowy był wpisany bardzo czytelnie.


Mam zarezerwowany wyjazd na narty na początku grudnia. Czy mogę napisać etap szkolny w innym terminie?

Nie, nie jest to możliwe. Wszyscy uczniowie piszą w tym samym dniu i o tej samej godzinie. To samo dotyczy etapu okręgowego i centralnego – nie ma możliwości zmiany terminu.


Uczęszczam do szkoły podstawowej. Czy mogę wziąć udział w Olimpiadzie Artystycznej?

Tak, uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w Olimpiadzie Artystycznej. Jeśli historia sztuki lub historia muzyki jest Twoją pasją i jeśli masz dużą wiedzę, zgłoś się do nauczyciela. Możesz pobrać z naszej strony internetowej testy z zeszłych lat i sprawdzić, jaki poziom trudności mają pytania i jaki zakres wiedzy jest konieczny.