Strefa uczestnika eliminacji centralnych

UWAGA! Prosimy, aby stale śledzić Strefę Uczestnika Eliminacji Centralnych, ponieważ będzie jeszcze podlegała aktualizacjom.

Polecamy także śledzenie naszego profilu na serwisie Facebook

Wgląd do prac pisemnych z eliminacji centralnych w sekcji historii sztuki będzie można uzyskać w dniu 16.04.2019r. w Villi Intracie w godzinach 11:30-12:00.

Ogólny harmonogram eliminacji centralnych:

14 kwietnia 2019 r. (niedziela)

Przyjazd uczestników spoza okręgu warszawskiego. Zakwaterowanie w hostelach. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami umieszczonymi w sekcji “Informacje dla uczestników spoza okręgu warszawskiego”.

Uczniowie i nauczyciele spoza okręgu warszawskiego otrzymają w hostelach teczki z informacjami dotyczącymi ich pobytu w Warszawie. W hostelu zarezerwowano po jednym miejscu dla jednego nauczyciela opiekuna z każdego okręgu.  Nauczyciele opiekunowie są wyłaniani na drodze konsultacji z Sekretarzami okręgowymi. Komitet Główny nie organizuje ani nie pośredniczy w rezerwacji zakwaterowania nauczycieli, którzy chcą towarzyszyć swoim uczniom indywidualnie.

Przypinki

Przypinki są znakiem rozpoznawczym uczestników Olimpiady Artystycznej. Na ich podstawie olimpijczyków będą identyfikować pracownicy instytucji zaangażowanych w organizację olimpiady. Prosimy, aby zawsze mieć przypinki przy sobie, umieszczone w widocznym miejscu.

15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – egzamin pisemny
Sekcja historii sztuki:

Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3

10.00 – 11.30 – egzamin pisemny, cz. 1 – test – Sala Kinowa

12.00–15.00 – egzamin pisemny, cz. 2 – analiza porównawcza dzieł sztuki – wybrane galerie MNW i Sala Kinowa

UWAGA! Podczas eliminacji pisemnych będą zbierane zgody rodziców i oświadczenia uczniów (do pobrania w Strefie Uczestnika Eliminacji Centralnych).

Sekcja historii muzyki: 

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, ul. Długa 28 (pierwsze piętro,  lewe skrzydło)

9.00–11.00 – egzamin pisemny, cz. 1 – sala im. J. Starzyńskiego

11.30–14.30 – egzamin pisemny, cz. 2 – analiza porównawcza utworów muzycznych,

UWAGA! Podczas eliminacji pisemnych będą zbierane zgody rodziców i oświadczenia uczniów (do pobrania w Strefie Uczestnika Eliminacji Centralnych).

Po egzaminach pisemnych uczestnicy mają czas wolny.

UWAGA! Wszyscy uczestnicy muszą zabrać ze sobą na eliminacje centralne podpisane oświadczenia (rodzica i ucznia). Zostaną one zebrane podczas egzaminu pisemnego.

[wpdm_file id=79]

UWAGA! Nawet jeżeli takie oświadczenie zostało już wypełnione, prosimy o jego ponowne uzupełnienie i dostarczenie na egzamin pisemny.
16 – 17 kwietnia 2019 r. (wtorek, środa) – egzaminy ustne

Egzaminy ustne według harmonogramu ustalonego przez Biuro Organizacyjne.

Lista zostanie ogłoszona 16 kwietnia ok. 7:00 (rano).

Drodzy Olimpijczycy! Nie opublikujemy listy wcześniej niż 16 kwietnia ok. 7 rano. Wyśpijcie się przed eliminacjami ustnymi. Zasłużyliście na wypoczynek!

Sekcja historii sztuki:

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Villa Intrata, ul.  Stanisława Kostki Potockiego 10/16 od godz. 9.30 – egzaminy ustne według listy przygotowanej przez Biuro Organizacyjne

Sekcja historii muzyki: 

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, ul. Długa 28 (pierwsze piętro,  lewe skrzydło) od godz. 9.00 – egzaminy ustne według listy przygotowanej przez Biuro Organizacyjne

18 kwietnia 2019 r. (czwartek) – ogłoszenie listy laureatów i finalistów, wręczenie dyplomów; 

9.00 – Hol Główny, Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3

Informacje dla uczniów spoza okręgu warszawskiego

Informacje o zakwaterowaniu i rozliczeniu kosztów podróży. Strona jest zabezpieczona hasłem.

Atrakcje – zapisy na oprowadzania tematyczne

Dla uczestników przygotowaliśmy program dodatkowych atrakcji – oprowadzań tematycznych w muzeach oraz oprowadzania po Warszawie.  Na wszystkie dodatkowe atrakcje obowiązują zapisy przez formularz , który zostanie uruchomiony po ogłoszeniu wyników eliminacji pisemnych.

UWAGA! Zapisy na spacer w dniu 15.04 zostaną aktywowane 14.04 o godzinie 20:00. Zapisy na pozostałe atrakcje zostaną aktywowane po ogłoszeniu wyników egzaminów pisemnych

Strona ze spisem dodatkowych atrakcji i formularzami zapisu (uwaga! wejście zabezpieczone hasłem)

Uczestnicy eliminacji centralnych za zgodą nauczyciela opiekuna mogą brać udział także w innych wydarzeniach, które nie są organizowane przez Olimpiadę Artystyczną. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą warszawskich muzeów i galerii. Dawid Mróz, wolontariusz i olimpijczyk 42. Olimpiady Artystycznej,  przygotował swoją propozycję zestawienia “Co ciekawego dzieje się w Warszawie podczas eliminacji centralnych”. Zapraszamy do lektury.

Co ciekawego dzieje się w Warszawie podczas eliminacji centralnych?