UWAGA! Prosimy, aby stale śledzić Strefę Uczestnika Eliminacji Centralnych, ponieważ będzie jeszcze podlegała aktualizacjom.
Polecamy także śledzenie naszego profilu na serwisie Facebook
Wgląd do prac pisemnych z eliminacji centralnych w sekcji historii sztuki będzie można uzyskać w dniu 16.04.2019r. w Villi Intracie w godzinach 11:30-12:00.
Ogólny harmonogram eliminacji centralnych:
14 kwietnia 2019 r. (niedziela)
Przyjazd uczestników spoza okręgu warszawskiego. Zakwaterowanie w hostelach. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami umieszczonymi w sekcji “Informacje dla uczestników spoza okręgu warszawskiego”.
Uczniowie i nauczyciele spoza okręgu warszawskiego otrzymają w hostelach teczki z informacjami dotyczącymi ich pobytu w Warszawie. W hostelu zarezerwowano po jednym miejscu dla jednego nauczyciela opiekuna z każdego okręgu. Nauczyciele opiekunowie są wyłaniani na drodze konsultacji z Sekretarzami okręgowymi. Komitet Główny nie organizuje ani nie pośredniczy w rezerwacji zakwaterowania nauczycieli, którzy chcą towarzyszyć swoim uczniom indywidualnie.
Przypinki
Przypinki są znakiem rozpoznawczym uczestników Olimpiady Artystycznej. Na ich podstawie olimpijczyków będą identyfikować pracownicy instytucji zaangażowanych w organizację olimpiady. Prosimy, aby zawsze mieć przypinki przy sobie, umieszczone w widocznym miejscu.
15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – egzamin pisemny
Sekcja historii sztuki:
Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3
10.00 – 11.30 – egzamin pisemny, cz. 1 – test – Sala Kinowa
12.00–15.00 – egzamin pisemny, cz. 2 – analiza porównawcza dzieł sztuki – wybrane galerie MNW i Sala Kinowa
UWAGA! Podczas eliminacji pisemnych będą zbierane zgody rodziców i oświadczenia uczniów (do pobrania w Strefie Uczestnika Eliminacji Centralnych).
Sekcja historii muzyki:
Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, ul. Długa 28 (pierwsze piętro, lewe skrzydło)
9.00–11.00 – egzamin pisemny, cz. 1 – sala im. J. Starzyńskiego
11.30–14.30 – egzamin pisemny, cz. 2 – analiza porównawcza utworów muzycznych,
UWAGA! Podczas eliminacji pisemnych będą zbierane zgody rodziców i oświadczenia uczniów (do pobrania w Strefie Uczestnika Eliminacji Centralnych).
Po egzaminach pisemnych uczestnicy mają czas wolny.
UWAGA! Wszyscy uczestnicy muszą zabrać ze sobą na eliminacje centralne podpisane oświadczenia (rodzica i ucznia). Zostaną one zebrane podczas egzaminu pisemnego.
[wpdm_file id=79]
16 – 17 kwietnia 2019 r. (wtorek, środa) – egzaminy ustne
Egzaminy ustne według harmonogramu ustalonego przez Biuro Organizacyjne.
Lista zostanie ogłoszona 16 kwietnia ok. 7:00 (rano).
Drodzy Olimpijczycy! Nie opublikujemy listy wcześniej niż 16 kwietnia ok. 7 rano. Wyśpijcie się przed eliminacjami ustnymi. Zasłużyliście na wypoczynek!
Sekcja historii sztuki:
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 od godz. 9.30 – egzaminy ustne według listy przygotowanej przez Biuro Organizacyjne
Sekcja historii muzyki:
Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, ul. Długa 28 (pierwsze piętro, lewe skrzydło) od godz. 9.00 – egzaminy ustne według listy przygotowanej przez Biuro Organizacyjne
18 kwietnia 2019 r. (czwartek) – ogłoszenie listy laureatów i finalistów, wręczenie dyplomów;
9.00 – Hol Główny, Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3
Informacje dla uczniów spoza okręgu warszawskiego
Informacje o zakwaterowaniu i rozliczeniu kosztów podróży. Strona jest zabezpieczona hasłem.
Atrakcje – zapisy na oprowadzania tematyczne
Dla uczestników przygotowaliśmy program dodatkowych atrakcji – oprowadzań tematycznych w muzeach oraz oprowadzania po Warszawie. Na wszystkie dodatkowe atrakcje obowiązują zapisy przez formularz , który zostanie uruchomiony po ogłoszeniu wyników eliminacji pisemnych.
UWAGA! Zapisy na spacer w dniu 15.04 zostaną aktywowane 14.04 o godzinie 20:00. Zapisy na pozostałe atrakcje zostaną aktywowane po ogłoszeniu wyników egzaminów pisemnych
Strona ze spisem dodatkowych atrakcji i formularzami zapisu (uwaga! wejście zabezpieczone hasłem)
Uczestnicy eliminacji centralnych za zgodą nauczyciela opiekuna mogą brać udział także w innych wydarzeniach, które nie są organizowane przez Olimpiadę Artystyczną. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą warszawskich muzeów i galerii. Dawid Mróz, wolontariusz i olimpijczyk 42. Olimpiady Artystycznej, przygotował swoją propozycję zestawienia “Co ciekawego dzieje się w Warszawie podczas eliminacji centralnych”. Zapraszamy do lektury.
Co ciekawego dzieje się w Warszawie podczas eliminacji centralnych?