Drodzy Uczniowie,

za nami eliminacje szkolne. Każdy, kto się do nich solidnie przygotowywał, już odniósł sukces. Dlatego na początku pragnę pogratulować Wam wszystkim i Waszym nauczycielom.

 Tylko część z Was zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych. Na uczestników drugiego etapu Olimpiady Artystycznej czeka wiele wyzwań, ale czy należy się ich obawiać? Nie ulega wątpliwości, że trzeba być dobrze przygotowanym. Na olimpiadzie musicie wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które ćwiczycie na pewno nie od dziś. Zresztą całkiem dobrze je opanowaliście, skoro przeszliście do drugiego etapu. Aby ułatwić Wam ostatnie przygotowania, zebraliśmy obszerny zbiór wskazówek, o których warto pamiętać podczas pisania pracy pisemnej:

Wskazówki dla uczniów – praca pisemna na eliminacjach okręgowych

Pamiętajcie, że praca olimpijska pozwala Wam na swobodniejszą wypowiedź i oryginalne interpretacje. Nie ma jednego klucza, który mógłby Was ograniczać! Jestem pewna, że każdy z Was znajdzie bliski sobie temat spośród aż pięciu zaproponowanych. Po części pisemnej przyjdzie czas na egzamin ustny, podczas którego będziecie prezentować temat własny. Wreszcie będziecie mieli okazję do przedstawienia swoich zainteresowań, o których każdy z nas potrafi mówić godzinami! Komisja egzaminacyjna jest nie tylko po to, aby Was oceniać, ale przede wszystkim, by słuchać. Jeżeli komuś ciężko się przełamać przed takim wystąpieniem, przypomnijcie sobie nasz materiał o stresie.

[wpdm_file id=91]

 Olimpiada to konkurs, w którym wyróżnienie zdobywają najlepsi – to fakt. Prawdą jednak jest również to, że wszystkie doświadczenia, które gromadzicie przed eliminacjami i w ich trakcie, są bardzo cenne. Na pewno przydadzą Wam się w różnych dziedzinach życia niezależnie od wyniku olimpiady.

Ja mogę Wam obiecać, że wszyscy w Biurze Organizacyjnym będziemy mocno za Was trzymać kciuki!

 Powodzenia!

 

Magdalena Herman

 

Magdalena Herman

Zastępca Kierownika Biura Organizacyjnego Olimpiady Artystycznej

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy: