Finał 42. Olimpiady Artystycznej

Po całorocznych zmaganiach doszliśmy do wielkiego finału. Niezależnie od wyników  gratulujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Dziękujemy Wam za udział w olimpiadzie, zaangażowanie, wiarę we własne siły i możliwości.  Przed Wami z pewnością mnóstwo nowych wyzwań! Życzymy Wam wielu sukcesów we wszystkim, czego się podejmiecie.

Wyłoniliśmy także laureatów pierwszej edycji programu Staż w kulturze organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej. Wybór był bardzo trudny, ale konkurs rządzi się swoimi prawami i musieliśmy wraz z instytucjami przyjmującymi stażystów wybrać tylko trzy osoby. Ze stażystami zobaczymy się już wkrótce! Muzeum Narodowe w Warszawie, Filharmonia Narodowa i redakcja Vogue Polska czekają!

Gratulujemy nauczycielom i rodzicom! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tworzyć ten konkurs dla tak wspaniałej młodzieży.

Konkurs Olimpiada Artystyczna jest realizowany dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wiele zawdzięczamy także naszym partnerom Muzeum Pałacu Króla III w Wilanowie i Muzeum Narodowemu w Warszawie. Wśród instytucji włączających się w misję Olimpiady Artystycznej i organizację etapu centralnego należy wymienić Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Hojne zniżki na zakup nagród otrzymaliśmy od Instytutu Sztuki PAN, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Łazienki Królewskie, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Stowarzyszenia Historyków Sztuki,  Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Wydawnictwa Arkady oraz Wydawnictwa Karakter wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Już 42. pamiątkowe zdjęcie za nami!

fot. Paweł Rybałtowski