Przed Olimpiadą – spotkania przygotowujące

Zapraszamy na spotkania dla nauczycielek i nauczycieli przygotowujących uczniów do Olimpiady Artystycznej oraz osób uczestniczących w konkursie. Wszystkie spotkania odbędą się na platformie Zoom. Linki do spotkań opublikujemy dzień przed każdym wydarzeniem.

Spotkania z nauczycielami

Spotkania dotyczyć będą przygotowania uczestników Olimpiady Artystycznej do zadań pisemnych oraz części ustnej etapu finałowego konkursu. Przedstawimy wnioski jurorów na temat wypracowań i analiz porównawczych oraz konspektów tematów własnych. Spotkania dadzą również okazję do wymiany spostrzeżeń związanych z przebiegiem oraz wymaganiami konkursu.

Sekcja historii muzyki

Prowadzenie: dr hab. Paweł Gancarczyk, prof. IS PAN (przewodniczący jury Olimpiady Artystycznej w sekcji historii muzyki, kierownik Zakładu Muzykologii w Instytucie Sztuki PAN, redaktor naczelny kwartalnika „Muzyka”)

Sekcja historii sztuki

  • 9 listopada 2023, godz. 18.00, dr Grażyna Bastek: Wprowadzenie. Jak wyglądają poszczególne etapy konkursu. Czym Olimpiada Artystyczna różni się od matury. Jak pomóc uczniowi przygotować temat własny i konspekt wypowiedzi
    Spotkanie online: aplikacja Zoom, link: https://us06web.zoom.us/j/89144127858?pwd=23DPGM3Txv9g88rfvpQNWZ4ReywIOb.1
    Identyfikator spotkania: 832 0897 4618, kod dostępu: 689324
  • 23 listopada 2023, godz. 18.00, dr Joanna Sikorska: Opis i analiza dzieła sztuki. Dlaczego tłumaczymy „obrazy” na „słowa”. Jak nie szukać łatwych odpowiedzi na trudne pytania
    Spotkanie online: aplikacja Zoom, link: https://us06web.zoom.us/j/83381624715?pwd=rUxMTFatbKrdZT2xNTa5c72Z9HrbzD.1
    Identyfikator spotkania: 833 8162 4715; kod dostępu: 458374

Warsztaty z uczniami

Podczas zajęć omówimy różne typy zadań z wszystkich etapów konkursu. Porozmawiamy o trudnych decyzjach podejmowanych przez Was w czasie Olimpiady. Który temat wypracowania wybrać podczas etapu okręgowego? Jak korzystać z wykazu utworów? Czy w analizie porównawczej chwalić się znajomością wszystkich dat i opusów? Który konspekt przyciągnie uwagę komisji w czasie finałowej rozmowy?

Sekcja historii muzyki

Prowadzenie: dr Bartłomiej Gembicki (sekretarz naukowy ds. historii muzyki przy Olimpiadzie Artystycznej, adiunkt w Zakładzie Muzykologii Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, sekretarz redakcji serii wydawniczej „Monumenta Musicae in Polonia”).

Sekcja historii sztuki

Zapraszamy!