Staż w kulturze

Z przykrością informujemy,  że w związku z brakiem finansowania w 2019 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej nie prowadzi naboru do programu stażowego „Staż w kulturze”.

 Staż w Filharmonii Narodowej

Małgorzata Krawczyk:

Dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Olimpiady Artystycznej mogłam bez przeszkód i większych zmartwień w pełni oddać się  zajęciom zaproponowanym przez Dział Edukacji. Czekały tam na mnie zajęcia wszelkiego kalibru: od prostych papierkowych czynności, po udział przy organizacji koncertów dla dzieci, czy Otwartej próby generalnej. Otworzyło mi to oczy i pozwoliło dostrzec precyzję, z jaką przygotowywane są tego rodzaju eventy. Niesamowita była też dla mnie liczba osób pracująca poza estradą na sukces artystów występujących na niej. Życzę powodzenia reszcie stażystów!

 

Staż w Muzeum Narodowym w Warszawie

Alicja Sobiepańska zgodnie z wytycznymi Muzeum Narodowego w Warszawie przygotowała wieloczęściową relację z mnóstwem zdjęć. Zapraszamy do lektury!

Relacja ze stażu Alicji Sobiepańskiej 

[slideshow_deploy id=’2208′]

 

Staż w redakcji Vogue Polska

Anika Naporowska:

Większość czasu w redakcji spędzałam na poznawaniu zaplecza wizualnej i graficznej pracy w magazynie. Szukałam inspiracji na sesje, wlewałam treść artykułu, przygotowywałam moodboard, drukowałam gotowy layout. Dzięki bliskości grona redakcyjnego i dostępowi do wirtualnych zasobów, byłam na bieżąco z pracami nad październikowym numerem. Pomagając przy sesji doświadczyłam pracy fizycznej. Potrzebna jest przecież masa ubrań, do tego buty, dodatki. Jednego dnia miałam okazję obserwować pracę fotografa w różnych warunkach, w studio i w plenerze.

Jednak największym przywilejem mojego stażu była możliwość poznania niesamowitych ludzi stojących za tytułem Vogue Polska. Ludzi dowcipnych, inteligentnych, szczerych i oddanych pasji. Indywidualności, które w pracy jednoczy głębokie poczucie odpowiedzialności za utrzymanie jakości magazynu. Staż dobiegł końca, lecz uchylony rąbek tajemnicy wykształcił mój osobisty, ciepły stosunek do Vogue’a, który pozostanie mi już na zawsze.

[slideshow_deploy id=’2302′]

Staż w kulturze w prasie i mediach:

 

Program „Staż w kulturze” był finansowany ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół Olimpiady Artystycznej.

Instytucje przyjmujące stażystów

 

 

 

 

 

 

 

Organizator

 

Program „Staż w kulturze” wspiera młodych grafików. Projekty graficzne związane ze stażem przygotowała Magdalena Naja.

Magdalena Naja – projektantka graficzna, zainteresowana głównie brandingiem, ilustracją i printem, ale od czasu do czasu nie pogardzi również digitalem. Absolwentka grafiki w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym (UMCS), obecnie studentka Communication Design w poznańskiej School of Form. Wraz ze znajomymi prowadzi fanpage Daily Icon, na którym udostępniają (non profit) zaprojektowane przez siebie ikonki. Uwielbia spędzać czas nad morzem (dlatego obecny semestr studiuje w WIZO Design Academy w Hajfie) i niestrudzenie próbuje swoich sił w różnych sportach wodnych.

Portfolio:  http://magdanaja.pl/ oraz https://www.behance.net/magdanaja