Staż w kulturze

Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej zaprasza do udziału w programie stażowym „Staż w kulturze”. Program ten stworzyliśmy z myślą o wsparciu Was, uczestników Olimpiady Artystycznej w zdobywaniu pierwszych doświadczeń zawodowych w instytucjach kultury. Naszym marzeniem jest otwieranie Wam drzwi do świata kultury i sztuki oraz możliwości realizowania swoich pasji także poprzez doświadczenie. Zależy nam, abyście mogli stawiać swoje pierwsze kroki zawodowe w miejscach niezwykłych, twórczych, rozpoznawalnych w Polsce i na świecie. Ubieganie się o staż odbywa się na podstawie odrębnego konkursu, który ułożyliśmy tak, aby przypominał ubieganie się o pracę. Mamy nadzieję, że stawianie tych pierwszych kroków w przyjaznej i życzliwej atmosferze pomoże Wam w przyszłości.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Informacje o stażach

Kto może ubiegać się o staż?

  • uczestnicy XLII Olimpiady Artystycznej, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego konkursu (bez względu na wynik końcowy)
  •  osoby pełnoletnie w momencie rozpoczęcia stażu

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie o staż?

  • należy wypełnić kartę zgłoszenia (kompletnie) i przesłać ją wraz z listem motywacyjnym  w terminie do 8 kwietnia 2018 r. na adres staz@olimpiada-artystyczna.pl
  • po zakwalifikowaniu do drugiego etapu wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej

Czy można aplikować o staż do więcej niż jednej Instytucji Przyjmującej?

Tak, ale należy wypełnić oddzielnie dla każdej Instytucji kartę zgłoszenia wraz z listem motywacyjnym, tj. jeśli aplikujesz na staż do dwóch Instytucji musisz wysłać dwie karty zgłoszenia wraz z dwoma listami motywacyjnymi.

Jakie koszty pokrywa organizator stażu?

  • noclegi, wyżywienie, koszty podróży (w przypadku uczestników zamieszkałych poza Warszawą)
  • koszty transportu miejskiego
  • ubezpieczenie NNW
  • oferujemy program kulturalny (bilety do instytucji kultury)

Powyższe koszty dotyczą wyłącznie stażysty.

Wynagrodzenie

  • Stażyście przysługuje wynagrodzenie w wysokości 1200 zł brutto za cały okres stażu (14 dni)
  • Warunkiem odbycia Stażu przez Uczestnika Stażu będzie zawarcie z Organizatorem Staży umowy cywilnoprawnej określającej zasady i warunki realizacji Stażu, której wzór określa Załącznik nr 2 do Regulaminu.

Pytania kierujcie na adres staz@olimpiada-artystyczna.pl

Pliki do pobrania

 

Program “Staż w kulturze” jest finansowany ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół Olimpiady Artystycznej.

Instytucje przyjmujące stażystów

 

 

 

 

 

 

 

Organizator

 

Program “Staż w kulturze” wspiera młodych grafików. Projekty graficzne związane ze stażem przygotowała Magdalena Naja.

Magdalena Naja – projektantka graficzna, zainteresowana głównie brandingiem, ilustracją i printem, ale od czasu do czasu nie pogardzi również digitalem. Absolwentka grafiki w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym (UMCS), obecnie studentka Communication Design w poznańskiej School of Form. Wraz ze znajomymi prowadzi fanpage Daily Icon, na którym udostępniają (non profit) zaprojektowane przez siebie ikonki. Uwielbia spędzać czas nad morzem (dlatego obecny semestr studiuje w WIZO Design Academy w Hajfie) i niestrudzenie próbuje swoich sił w różnych sportach wodnych.

Portfolio:  http://magdanaja.pl/ oraz https://www.behance.net/magdanaja