Staż w kulturze

Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej zaprasza do udziału w programie stażowym „Staż w kulturze”. Program ten stworzyliśmy z myślą o wsparciu Was, uczestników Olimpiady Artystycznej w zdobywaniu pierwszych doświadczeń zawodowych w instytucjach kultury. Naszym marzeniem jest otwieranie Wam drzwi do świata kultury i sztuki oraz możliwości realizowania swoich pasji także poprzez doświadczenie. Zależy nam, abyście mogli stawiać swoje pierwsze kroki zawodowe w miejscach niezwykłych, twórczych, rozpoznawalnych w Polsce i na świecie. Ubieganie się o staż odbywa się na podstawie odrębnego konkursu, który ułożyliśmy tak, aby przypominał ubieganie się o pracę. Mamy nadzieję, że stawianie tych pierwszych kroków w przyjaznej i życzliwej atmosferze pomoże Wam w przyszłości.

Do konkursu o staż mogą zgłaszać się uczestnicy eliminacji centralnych Olimpiady Artystycznej. Ruszymy z nową edycją w 2019 roku!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami pierwszej edycji Stażu w kulturze!

 Staż w Filharmonii Narodowej

Małgorzata Krawczyk:

Dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Olimpiady Artystycznej mogłam bez przeszkód i większych zmartwień w pełni oddać się  zajęciom zaproponowanym przez Dział Edukacji. Czekały tam na mnie zajęcia wszelkiego kalibru: od prostych papierkowych czynności, po udział przy organizacji koncertów dla dzieci, czy Otwartej próby generalnej. Otworzyło mi to oczy i pozwoliło dostrzec precyzję, z jaką przygotowywane są tego rodzaju eventy. Niesamowita była też dla mnie liczba osób pracująca poza estradą na sukces artystów występujących na niej. Życzę powodzenia reszcie stażystów!

 

Staż w Muzeum Narodowym w Warszawie

Alicja Sobiepańska zgodnie z wytycznymi Muzeum Narodowego w Warszawie przygotowała wieloczęściową relację z mnóstwem zdjęć. Zapraszamy do lektury!

Relacja ze stażu Alicji Sobiepańskiej 

 

Staż w redakcji Vogue Polska

Anika Naporowska:

Większość czasu w redakcji spędzałam na poznawaniu zaplecza wizualnej i graficznej pracy w magazynie. Szukałam inspiracji na sesje, wlewałam treść artykułu, przygotowywałam moodboard, drukowałam gotowy layout. Dzięki bliskości grona redakcyjnego i dostępowi do wirtualnych zasobów, byłam na bieżąco z pracami nad październikowym numerem. Pomagając przy sesji doświadczyłam pracy fizycznej. Potrzebna jest przecież masa ubrań, do tego buty, dodatki. Jednego dnia miałam okazję obserwować pracę fotografa w różnych warunkach, w studio i w plenerze.

Jednak największym przywilejem mojego stażu była możliwość poznania niesamowitych ludzi stojących za tytułem Vogue Polska. Ludzi dowcipnych, inteligentnych, szczerych i oddanych pasji. Indywidualności, które w pracy jednoczy głębokie poczucie odpowiedzialności za utrzymanie jakości magazynu. Staż dobiegł końca, lecz uchylony rąbek tajemnicy wykształcił mój osobisty, ciepły stosunek do Vogue’a, który pozostanie mi już na zawsze.

Staż w kulturze w prasie i mediach:

 

Poniższe infromacje dotyczą pierwszej edycji programu stażowego w roku szkolnym 2017/2018.  Pozostawiamy je jednak, aby osoby rozważające udział w stażu mogły zapoznać się z przebiegiem konkursu w minionym roku.

Informacje o stażach

Kto może ubiegać się o staż?

  • uczestnicy XLII Olimpiady Artystycznej, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego konkursu (bez względu na wynik końcowy)
  •  osoby pełnoletnie w momencie rozpoczęcia stażu

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie o staż?

  • należy wypełnić kartę zgłoszenia (kompletnie) i przesłać ją wraz z listem motywacyjnym  w terminie do 8 kwietnia 2018 r. na adres staz@olimpiada-artystyczna.pl
  • po zakwalifikowaniu do drugiego etapu wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej

Czy można aplikować o staż do więcej niż jednej Instytucji Przyjmującej?

Tak, ale należy wypełnić oddzielnie dla każdej Instytucji kartę zgłoszenia wraz z listem motywacyjnym, tj. jeśli aplikujesz na staż do dwóch Instytucji musisz wysłać dwie karty zgłoszenia wraz z dwoma listami motywacyjnymi.

Jakie koszty pokrywa organizator stażu?

  • noclegi, wyżywienie, koszty podróży (w przypadku uczestników zamieszkałych poza Warszawą)
  • koszty transportu miejskiego
  • ubezpieczenie NNW
  • oferujemy program kulturalny (bilety do instytucji kultury)

Powyższe koszty dotyczą wyłącznie stażysty.

Wynagrodzenie

  • Stażyście przysługuje wynagrodzenie w wysokości 1200 zł brutto za cały okres stażu (14 dni)
  • Warunkiem odbycia Stażu przez Uczestnika Stażu będzie zawarcie z Organizatorem Staży umowy cywilnoprawnej określającej zasady i warunki realizacji Stażu, której wzór określa Załącznik nr 2 do Regulaminu.

Pytania kierujcie na adres staz@olimpiada-artystyczna.pl

Pliki do pobrania

 

Program “Staż w kulturze” jest finansowany ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół Olimpiady Artystycznej.

Instytucje przyjmujące stażystów

 

 

 

 

 

 

 

Organizator

 

Program “Staż w kulturze” wspiera młodych grafików. Projekty graficzne związane ze stażem przygotowała Magdalena Naja.

Magdalena Naja – projektantka graficzna, zainteresowana głównie brandingiem, ilustracją i printem, ale od czasu do czasu nie pogardzi również digitalem. Absolwentka grafiki w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym (UMCS), obecnie studentka Communication Design w poznańskiej School of Form. Wraz ze znajomymi prowadzi fanpage Daily Icon, na którym udostępniają (non profit) zaprojektowane przez siebie ikonki. Uwielbia spędzać czas nad morzem (dlatego obecny semestr studiuje w WIZO Design Academy w Hajfie) i niestrudzenie próbuje swoich sił w różnych sportach wodnych.

Portfolio:  http://magdanaja.pl/ oraz https://www.behance.net/magdanaja